Existence   Mostecká solidární síť

Příspěvky v rubrice SCREAM FEST

ScreamFest2012_6

V sobotu 8.9.2012 proběhl v Mostě již třetí ročník ScreamFestu. Opět jsme se v parku za SHD sešli_y abychom propojili_y protest a angažovanost s tvořivou zábavou, uměním a alternativní kulturou. Minulé ScreamFesty se točili kolem lokálních problémů jako je rozšiřování uhelných dolů a plánovaná výstavba spalovny odpadu v Komořanech. Tentokrát jsme poukázali_y na to, že tyto lokální problémy jsou dílkem globální ekologické krize.

Bezpenežní zóna_workshopy_promitani

Stejně jako u minulých ročníků ScreamFestu, chceme i tentokrát zdůraznit, že tato akce není pouhou párty v ulicích! Vedle dobré hudby by ScreamFest i tentokrát měl zahrnovat vzdělávací, kreativní a protestní obsah související s environmentálním aktivismem. Těšit se můžete nejen na hudbu a protestní průvod městem, ale také na Bezpeněžní zónu, promítání Mobilního kina a DIY recykle-workshopy.

ScreamFest

  Po roce v Mostě opět proběhne ScreamFest. Festival, který propojuje protest a angažovanost s tvořivou zábavou, uměním a alternativní kulturou. Hlavním tématem letošního ScreamFestu je naše nespokojenost s celosvětovou ekologickou krizí. S krizí na které se výrazně podílí expandující průmysl motivovaný vidinou zisku, kapitalismus postavený na neustálém růstu za každou cenu ale i mnozí nezodpovědní jedinci.

17. září 2011 proběhl v Mostě druhý ročník protestního festivalu ScreamFest, který byl součástí probíhající kampaně asociace Alerta. Cílem této kampaně je zamezit výstavbě spalovny komunálního odpadu v Komořanech a prosadit opatření zaručující snižování produkce skládkovaného odpadu.  Samotný festival začal v parku za SHD, kde hrálo několik Dj´s z lokálních soundsystémů, dva folkové projekty a také zde byla možnost diskutovat o problematice odpadového hospodářství města Most. Odtud se v odpolednívch hodinách účastníci a účastnice ScreamFestu vydali na protestní průvod městem a celý festival byl završen večerním koncertem na Rafandě v Rudolicích.

Skupina aktivistů a aktivistek z asociace ALERTA několik dnů před ScreamFestem zahájila akci, při které se kreativním způsobem pokusila poukázat na problematiku produkce odpadu a jeho následného skládkování a spalování ve spalovnách. Během akce byly v ulicích Mostu, Ústí nad Labem, Prahy a Brna nainstalovány květiny zasazené v květináčích vyrobených z komunálního odpadu (staré vysavače, varné konvice, boty atd.). Ke květináčům byl přiložen následující text:

Několik dnů před zahájením druhého ročníku ScreamFestu byly zprovozněny webové stránky, na kterých najdete veškeré informace o hudební části, workshopech, promítání, karnevalovém průvodu a dalších zajímavostech co se týkají ScreamFestu. Stránky najdete na adrese SCREAMFEST.CZ

Po roce v Mostě opět proběhne ScreamFest. Festival, jehož snahou je propojit protest a angažovanost s tvořivou zábavou, uměním a alternativní kulturou. Hlavním tématem letošního ScreamFestu je protest proti záměru vystavět spalovnu komunálního odpadu v Komořanech. Plánovaný projekt spalovny totiž považujeme za jeden z nejhorších způsobů, jak nakládat s komunálním odpadem v ústeckém kraji. To především kvůli negativním dopadům, které by provoz spalovny představoval pro společnost a životní prostředí.

V prohlášení k SCREAM FESTU , který se konal 11.9.2010 v Mostě jsme uvedli/-y, že tato akce by neměla být jen podívanou pro pasivní publikum, ale chceme aby byla motivací k aktivitě samotných účastníků a účastnic. Tohoto cíle se v některých částech dosáhnout nepodařilo, v jiných jen částečně a v některých plně. 

Rubriky: SCREAM FEST

Asociace ALERTA má za sebou organizaci prvního Scream festu, který až na drobné nesnáze proběhl bez vážných problémů. Něž bude následovat líčení průběhu akce, tak je na místě poděkovat všem, bez kterých by se Scream fest nestal takovým, jakým byl. Velké díky proto asociace ALERTA posílá všem účinkujícím, i návštěvníkům a návštěvnicím, spřáteleným skupinám, organizacím a redakcím alternativních medií.  

Více než 80 měst a obcí v Podkrušnohoří padlo za oběť hnědouhelným povrchovým dolům. Někteří lidé se za život museli stěhovat i třikrát, protože rypadla za pár let doputovala také k jejich novému domovu. Z obcemi a městy zmizely i nenahraditelné citové vazby k místům, kde se lidé narodili, kde dlouhé roky žili.  

Rubriky: EKOLOGIE, SCREAM FEST

11.9. 2010 v Mostě na SCREAM FESTU vystoupí se svou taneční performance undergroundový umělec Ramon. Přinášíme nyní krátký rozhovor, kde představuje své projekty a naznačuje něco málo o svých důvodech, proč program i myšlenku SCREAM FESTu aktivně podopoří.  

V sobotu 11.9. 2010 bude součástí SCREAM FESTU také karnevalový průvod po silnici centrem města Most. Karneval je často vnímán jako taneční, lidová zábava v maskách, masová oslava či maškarní bál. I náš karneval bude o zábavě a oslavě. Ne však pouze o těchto hodnotách! Bude také o protestu a vzdoru !!!  

SCREAM FEST se koná v sobotu 11.9. 2010 v Mostě a start je v 10:00 hodin v parku za budovou SHD ( ul. Bělehradská ). Na místě bude mnohožánrová hudební a divadelní produkce, výstava, přednáška, projevy jednotlivců a skupin, informační stánky a další zajímavosti. V odpoledních hodinách bude následovat karnevalový průvod centrem Mostu, po kterém bude pokačovat hudební koncert. Účast na Scream festu přislíbily tyto soubory a projekty:  

Asociace ALERTA svolává na 11.9.2010 do ulic Mostu shromáždění, jehož smyslem je vyjádření kolektivního protestu proti plánovanému rozšiřování těžby hnědého uhlí na úkor životního prostředí a na úkor obcí Horní Jiřetín a Černice, kterým v souvislosti s těžbou hrozí zánik. Celá akce proběhne pod názvem SCREAM FEST a bližší informace se o ní můžete dočíst v následujicím prohlášení:  

ČAsociace ALERTA

protest

Pokračování akcí

Mostecká solidární síť (MSS) by tímto chtěla informovat o pokračování ...

FFUD_2014

Přednášky o Atene

Na Fluff festu v Rokycanech proběhla celkem povedená přednáška o ...

knihovna_Ateneo_novinky

Novinky v Ateneo kni

Rozhodli jsme, že budeme občas informovat o novinkách v naší ...NEPŘEHLÉDNI!

  • Mostecká solidární síť
  • Komunitní centrum ATENEO